İl Başkanı Özgeçmişi


1975 yılında Denizli doğdu.İlk, orta ve Lise Öğrenimini Denizli de tamamladı. Yabancı dil eğitimi için gittiği İngiltere de Oxford Brookes Üniversitesinde Bilgisayar ve Elektronik bölümünü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesinde Pazarlama ve Finans üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

Aile şirketi olan Fatih Profil AŞ - Davut Haddecilik AŞ ve Yavuz Ferforje AŞ. Şirketlerinde 1983 yılında başladığı iş hayatında üretimde çıraklıktan, kaynakçılığa daha sonra satış pazarlama ve en son Genel Müdürlük görevine geldi. Yurt dışında birçok ülkede bulunarak, Şirketin satış faaliyetlerinin uluslararası alana taşınmasına yardımcı oldu. 

2003-2004 yılları arasında yedek subay eğitimini başarı derecesi ile tamamladı.

1999 yılında “Su gibi temiz Ali Filiz” sloganı ile Saadet partisinde belediye başkan adayı olan babasının 2004 yılındaki belediye başkan adaylığı çalışmalarında bizzat bulunarak siyasi tecrübe kazanmaya başladı.

Uzun yıllar üyesi olduğu Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD derneğinde 2011 – 2015 yılları arası Denizli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

30 Mart 2014 tarihinde kurulan Merkezefendi Belediyesi AK Parti Meclis üyesi olarak Plan ve Bütçe komisyonunda yer aldı.

Gençlik yıllarından beri ekip ve teşkilat çalışmasına önem veren bir anlayışla, inandığı davası uğruna mücadele ederek, sivil toplum kuruluşlarında, siyasette ve sosyal yaşamda aktif görevler almaya devam etti.

1 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti 5.Olağan İl Kongresinde, Dış ilişkilerden sorumlu İl başkan yardımcısı görevini başarı ile yürüttü.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (DOSTEK)  bünyesinde bulunduran DOSAV Vakfı Başkanlığını yürüten Necip Filiz Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu ( OSBÜK ) yönetim Kurulu üyesidir. 

14 Ekim 2015 yılında İl Başkanı olarak ataması yapılmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 7 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Denizli İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyerek; AK Parti Denizli İl Başkanı olarak görevine halen devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olup iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.