İl Başkanımızın Partimize katılımlar ile ilgili açıklaması

İl Başkanımızın Partimize katılımlar ile ilgili açıklaması

İl Başkanımızın Partimize katılımlar ile ilgili açıklaması
 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen, AK Parti Grup Toplantısına katılan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Diğer partilerden AK Parti’ye geçiş yapan milletvekili ve belediye başkanları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantılarında AK Parti'nin özel bir yuva olduğunu söylediğini ve burada bölücü yıkıcı olmamak kaydıyla herkesin yer bulabileceğini vurguladığını belirten Başkan Filiz: “ Ben de onu temsilen İYİ Parti'den ve diğer partilerden AK Partimize geçen kardeşlerime hayırlı olsun diyorum ve herkesi partimize davet ediyorum” dedi.

Başkan Filiz açıklamasında devamla şunları söyledi:
“İYİ Parti'den geçtiğimiz günlerde istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, partimize katıldı. Çokal’ın partimize katılmasıyla Ak Partimizin meclisteki milletvekili sayısı 291’e yükseldi. Ayrıca 3 ilden 5 belediye başkanı Bolu / Dörtdivan; Ağrı / Tutak; Ağrı / Dedeli; Muş / Karaağaçlı; Muş / Sarıpınar Belediye başkanları AK Parti saflarına katıldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen, AK Parti Grup Toplantımızda, Partimize katılan milletvekili ve belediye başkanlarına rozetlerini Cumhurbaşkanımız taktı. Partimize, milletimize hayırlı olsun.
 
Bilindiği üzere; İYİ Parti’de Antalya Muratpaşa ve Kepez ilçe başkanlarının görevden alınmasıyla 13 Şubat’ta Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal istifa etmişti. Sosyal medya hesabından gece yarısı yaptığı açıklamada Çokal, “Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Antalya’da kongre sürecine gidilirken, Antalya’nın iki büyük ilçe başkanın görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir” diyerek istifa gerekçesini açıklamıştı. 

Yabancı devletlerin ülke üzerinde oyun ve senaryolarının olduğu ve bu senaryolar karşısında AK Parti saflarında daha faydalı ve etkili olacağına inanan vekil, belediye başkanı ve diğer partililerin “ dalga dalga” AK Partiye tercih etmeleri önümüzdeki zamanlarda da bu geçişlerin olması sürpriz değildir.”