Milletvekilimiz Nilgün Ök’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Milletvekilimiz Nilgün Ök’ten 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Nilgün ÖK, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Ök, mesajında; Gazetecilerin özveri ve fedakârlıkla görevlerini yerine getirdiklerini belirterek, “Gazeteciler, halkın dünyadaki bütün gelişmelerden doğru ve hızlı bir şekilde haberdar olmaları için mesai saati gözetmeksizin, büyük özveri ve fedakârlıkla görevlerini yapmaktadırlar. Aynı zamanda halkın doğruları öğrenmesi ve fikir özgürlüğünün hayata geçirilmesinde de büyük rol oynamaktadır” ifadelerine yer verdi.
“Özgür ve Tarafsız Basın, Demokrasilerin Vazgeçilmez Unsurudur”
“Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan basınınözgür ve tarafsız olmadığı bir ülkede gerçek demokrasiden bahsedilemeyeceği gibi, toplumsal kalkınma hızı da düşük olacaktır” diyen Ök; “Basın, bu nedenlerle, demokratik sistemlerin sağlıklı bir şekilde işlemesini temin eden ana unsurlardan biridir” dedi.
“Gazeteciler Kamu Vicdanının Sesidir”
MilletvekiliÖk; “Görevlerini layığıyla yerine getiren birbirinden değerli gazetecilerimiz, ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar. Medya güçlü olduğunda, kamuoyunun istek ve talepleri doğru şekilde, doğru yerlere iletilir. Böylece vatandaş ile devlet arasında sağlam bir bağ oluşur” ifadelerini kullandı.
“Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun”
MilletvekiliNilgün Ök; “Bu zor görevi tarafsız, objektif ve basın ahlâk kurallarına bağlı bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.