Sevginin, fedakârlığın, bağlılığın eşsiz temsilcileri olan annelerimiz

Sevginin, fedakârlığın, bağlılığın eşsiz temsilcileri olan annelerimiz

Hiç karşılık beklemeden vermenin, şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en mümtaz simaları’nın şüphesiz anneler olduğunu söyleyen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü'nü kutluyorum''dedi.
Başkan Filiz; “Anneler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajda, sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde her zaman büyük bir sorumluluk üstlenmiş olan annelerin, aile ve toplum hayatının temel direği olduğunu vurguladı.
'Bir ülkenin gerçekten mutlu olabilmesinin yolu’nun, annelerin yüreklerini kazanmaktan, annelerin yüzünü güldürmekten geçtiğini iddia eden Başkan Filiz; “Bu şuurla yola çıkan bizler, annelerin daha mutlu, daha güler yüzlü olduğu bir Türkiye'yi inşa etmek için canla başla çalışıyoruz” dedi.
Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada devamla şu ifadelere yer verdi:
“Sevginin, fedakârlığın, bağlılığın eşsiz temsilcileri olan annelerimizi hatırladığımız özel bir günün içindeyiz. Elbette, elleri öpülesi annelerimizi yılın bir gününde hatırlamamız ve anmamız asla doğru değildir. Onlara, yaşadığımız müddetçe en değerli hazinemiz olarak saygıyla ve büyük bir hürmetle yaklaşmamız en öncelikli manevi sorumluluklarımız arasında yer almalıdır.
Milletimizin gelecekte var olabilmesi, nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meselelere odaklanmaları öncelikle ailelerinden alacakları eğitime ve terbiyeye bağlı olacaktır.
Bu itibarla, annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır.
Akılla duygunun, heyecanla sağduyunun, yılgınlıkla azmin arasında yaşanacak çatışma ve ikilemler; öncelikle annelerimizin yol gösterici ve hikmet yüklü nasihatleriyle aşılacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle,
Bu anlamlı günün, annelik bilincinin gelişmesine ve annelerimizin değerini daha iyi anlamamıza katkıda bulunmasını diliyorum.
Hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle, minnetle yad ediyorum. Aynı şekilde, yüreğinde evlat acısı taşıyan annelerin; evladını teröre kurban vermiş şehit annelerinin de acısını kendi acım olarak görüyor, hepsine sabır diliyorum. Bu bakımdan, bu anlamlı günde, annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden muhterem şehit analarına da saygı ve sevgilerimi sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesileyle bildirmek istiyorum.”